Colins Blog Colins Blog

2018 yılının en iyi oyunları

Artık bilgisayarda oynamayı mı tercih edersin yoksa konsollarda mı, o senin bileceğin iş. Ama eğer oyun oynamayı seviyorsan, muhtemelen birazdan bahsedeceğimiz oyunları duydun, hatta oynadın. Geçtiğimiz yılın en iyi oyunlarını bir araya getirdik. Gözden kaçırdıkların varsa, 2019’da onları keşfedebilirsin.

Assassin’s Creed Odyssey

Antik Yunan ve Sparta ile Polonez Birliği arasındaki Peloponez Savaşı’ndan ilham alınarak tasarlanan Assassin’s Creed Odyssey’de iki taraftan birini seçmen gerekiyor: Kassandra ya da Alexios! Bu sefer suikastçiden çok savaşçı olduğunu unutma. Bu oyun eski Assassin’s Creed geleneklerine yeni yorumlar getiriyor.

Red Dead Redemption 2

Yılın en çok konuşulan oyunu… Birçok ödüle de değer görüldü. The Game Awards’ta Best Narrative, Best Score/Music, Best Audio Design dallarında ödül aldı. Her ne kadar Game of the Year kategorisinde güçlü olsa da yılın değil, tüm zamanların en iyi oyunlarından biri olduğu için olsa gerek ödülü alamadı.

God of War

Ve yılın oyunu! The Game Awards’ta birçok dalın şampiyonu God of War oldu, buna Game of the Year da dahil. Oyun, başından sonuna kadar oyuncuyu tatmin edecek detaylarla dolu. Bir de tabii biraz zor kısımları var. Oynarken uzun uzun başından kalkamayacağın bölümler olacak, uyaralım.

Celeste

Platform oyunları sevenler, Super Meat Boy’dan sonraki takıntılarını buldu: Celeste! Best Indipendent Game ödülünü aldığı için, alternatif oyunları sevenler için de iyi bir tercih. Celeste için Madeline’in maceralarını ve sembolize ettiği detayları düşününce biraz duygusal bir oyun diyebiliriz.

Marvel’s Spider-Man

Spider-Man dünyasını hepimiz biliyoruz. Oyun da bu bildiğimiz dünyanın çizgi romanlarda, filmlerde, televizyon şovlarında ve oyunlardaki geçmişinden ilham alıyor ama yine de oyunun yaratıcıları kendilerince riskler almış. Oynadıysan yorumlarını bekliyoruz!

Bonus: Florence

The Game Awards’ta PubG Mobile ve Fortnite’ı geçip Best Mobile Game ödülünü alan Florence, şiddet temasının kazandığı oyun dünyasında bir çiçek gibi açtı dersek, yeterince romantik bir yorum yapmış sayılırız. Zira oyun da fazlasıyla romantik. Telefonuna indirip hemen oynamalısın!

Share Post :

More Posts