Colins Blog Colins Blog

Yılbaşı özel: Seni baştan aşağı hazırlıyoruz!

Yeni yıla girmek için arkadaşların ya da ailenle küçük bir kutlama, romantik bir yemek, sokaktaki partilere katılma ya da belki pijama partisi planlıyorsun… Ne olursa olsun, yeni bir yıla başlangıç yaparken güzel görünmek için tavsiyelerimize hazır mısın?

Önce elbiseni seçelim, kombini hazırlayalım!

Görsel kaynağı

Avrupa şehirleri başta olmak üzere, yılbaşında birçok yer baştan aşağı kırmızı ve yeşil renge bürünüyor. Bu gelenek o kadar yerleşmiş ki, yılbaşı gecesi için en çok tercih edilen elbiseler de genelde kırmızı oluyor. Tabii yeşil de tercih edebilirsin ama ikisini birlikte kullanmamanı tavsiye ederiz çünkü yılbaşına ağacına benzemek istemezsin.

Peki neler seçeceksin? Sezonun ve özellikle kış mevsiminin en güzel trendi kadife elbise iyi bir seçenek olabilir. Elbisenin rengi ne olursa olsun, kadifeyle daha gizemli bir havaya bürüneceğin kesin. Kadifeyi kombinlemek zor olduğu için tek parça tasarımlara odaklanmanı öneririz. Eğer metal veya payetli bir şeyler giymek istiyorsan, özellikle body’leri yüksek bel jean’lerle birlikte kullanarak hem kışa uygun hem de her ortama gidebilecek bir tercih yapmış olursun.

Görsel kaynağı

Bir diğer yükselen trendse püsküller… Her yıl karşımıza bir şekilde çıkan püsküller yeni sezonda 20’lerin caz döneminden esinlenen modellerle karşımızda. Kat kat püsküllerle kaplı elbiseler sayesinde dans etmene gerek yok, yürürken bile kıyafetin gecenin hareketine eşlik edecek.

Yılbaşında hava buz gibi olacak. Dolayısıyla bütün o güzelliği örtecek kabanı doğru seçmen çok önemli. Hem seni sıcak tutacak hem de özendiğin kombinini bozmayacak bir model tercih etmelisin. Örneğin kuşaklı ve bele oturan uzun modeller oldukça havalı! Ama yılbaşının ruhuna uygun olsun istersen, peluş ya da tüylü mantoları da deneyebilirsin. Tabii atkı ve eldiveni, ayrıca kombinine uyuyorsa zarif bir şapkayı da görünümüne eklemeyi unutma.

Görsel kaynağı

Eğer elbise giymek ve şıkır şıkır olmak hiç sana göre değilse tulum da şık bir alternatif olabilir. Öte yandan vazgeçilmezin jean ve kazak ikilisiyse, yılbaşına özel hazırlanan eğlenceli kazaklar ve rahat jean modelleri de kurtarıcın olabilir. Ne de olsa konforundan vazgeçmene gerek yok, değil mi?

Sırada saç ve makyaj var

Yılbaşı partisinin nerede olacağı, seçeceğin saç modelini de belirleyecek. Sonuçta eğlenceli bir parti ile aile ortamında sakin bir akşam yemeğinin saçı aynı olamaz. Tabii aynı şekilde makyajında da olduğun ortama göre güncelleme yapman gerekebilir. Özellikle yılbaşı gecesi mekan değiştirmek gibi bir planın varsa, saçını ve makyajını bu durumlara uygun yapmanda fayda var. Ya her iki ortama da uyabilecek ya da hızlıca değiştirebileceğin bir model seçmelisin.

Görsel kaynağı

Eğer iş yerinin ya da okulunun düzenlediği bir etkinlikte olacaksan, saçların için biraz daha zarif ve sade modelleri tercih edebilirsin. Örneğin ensede topuz ya da hafif dalgalarla saçını bir tarafa ayırmak seçenekler arasında. Makyajını hafif tutup ya gözlerini ya da dudaklarını ortaya çıkar. Biraz highlighter kullanarak ışıltılı görün ve kesinlikle bronzer gibi ürünler kullanma! Çünkü kış mevsimindeyiz ve bu görünüm gerçekçi bir imaj yaratmaz. Onun yerine hafif bir krem ya da fondöten uygulayabilirsin.

Görsel kaynağı

Arkadaşlarınla evde ya da mekanda partilemek gibi bir planın varsa o zaman biraz dağınık modelleri düşün. Evde olacaksanız çok rahat olacağın için kıyafetlerinden saçına ve makyajına kadar muhteşem bir konfor yaratman mümkün. Saçlarını bırak dağınık kalsın, sıkılırsan toplarsın. Gelelim makyaja… Hem yılbaşı hem de parti ruhunu hissetmek için kıpkırmızı bir ruj sürmelisin. Makyaj için simli ürünlerle glitter makyajı da düşünebilirsin.

Aksesuarı es geçme

Görsel kaynağı

Eğer yeni yıla sokakta, büyük kalabalıklarla girmek istiyorsan, saç modelini değil ama saç aksesuarını iyi seçmen lazım. Çünkü hava soğuk ve belki de yağışlı olacak. Stiline biraz Fransız dokunuşu katacak şapkaları tercih edebilirsin. Hem şık hem de sıcacık olacaksın. Makyajını da kabanına ve şapkana uydurman gerekebilir. Koyu tercihler yerine daha basit ve akma ihtimali daha az olan malzemeleri kullan. Örneğin water proof maskara ya da mat ve kalıcı rujları deneyebilirsin.

Share Post :

More Posts