Colins Blog Colins Blog

Bu sezonun yıldızı ekose deseni nasıl kullanmalısın?

Her ne kadar modanın ikonik unsurlarından olsa ve aslında hiçbir zaman demode olmasa da ekose desen, bu sezon her zamankinden de fazla parlıyor! Ekose desenin hakkını vermek için yaratabileceğin birçok stili senin için derledik.

Öyle ki bu sezon sokak modasında gömlekten eteğe, kabandan aksesuara kadar ekose desenin her rengini ve her biçimini fazlasıyla görüyoruz. Sen de hem asil hem de dinamik bir havası olan ekose desen trendini, sokak stiline uyarlamak isteyenlerdensen bu önerilere mutlaka kulak vermelisin demektir.

Oduncu gömlekleri mini eteklerle kombinle

Genelde jean pantolonlarla veya taytlarla kombinlenen oduncu gömlekleri, iddialı ve bir o kadar da feminen görünen mini eteklerle kombinleyebilirsin. Ekose desenin en iyi örneklerinden biri olan sıcacık oduncu gömleklerini, deri ya da siyah jean minilerle birleştirdiğinde yaratacağın zıtlık, seni sokak modasında bir anda öne geçirebilir.

Kırmızı ekose desenlerle “rock chic” stili yarat

Siyah ve kırmızının uyumunu kim sevmez ki? Hele bir de işin içine canlı kırmızı renklerle tasarlanmış ekose desenleri girince! Sezonun modası ekose desenleri, yıllardır gündemden düşmeyen rock chic stili ile harmanlayarak hem cool hem de rahat bir kış görünümü elde edebilirsin. Bu tarzı uygularken salaş bereler, siyah güneş gözlükleri, gümüş takılar, tokalı kemerler ve zımbalı botlardan yararlanabileceğin gibi siyah skinny jean pantolonların gücünden de faydalanabilirsin.

Ekose desen detaylarla fark yarat

Ekose desen sadece giysilerde değil, aynı zamanda aksesuarlarda da harikalar yaratabiliyor. Eğer sen de ekose deseni detaylarda kullanmaktan yanaysan; jean ve düz renk bir triko ile yaptığın minimalist bir kombine ekose desenli bir ayakkabı, yine ekose desenli hacimli bir şal ya da şık bir ekoseli şapka ekleyebilirsin.

90’ların salaş tarzına selam çakan “grunge” stilini izle

2019 sonbahar  – kış sezonunun en çok ilgi gören trendi nedir deseler hiç düşünmeden “grunge” deriz! ABD’nin Seattle kentinden çıkıp 90’lı yıllara damgasını vuran Nirvana, Alice in Chains ve Pearl Jam gibi müzik gruplarıyla kendine ait bir alt kültür yaratan grunge, bu sezon modaya da sıçradı. Tişört üstüne giyilen ekose gömlekler, deri ceketlerle kombinlenen oduncu gömlekler ve salaşlıkla harmanlanan bilimum ekose deseni grunge stilini sokağa yansıtmak için ihtiyaç duyacaklarından bazıları…

Share Post :

More Posts