Colins Blog Colins Blog

Jean pantolon modellerine göre yapılan kombin hataları

Jean pantolonlar tartışma götürmez şekilde hepimizin başının tacı… Ancak bazen, en zor anlarda, “Yine giyecek hiçbir şeyim yok!” dediğimiz günlerde bile dakikasında imdadımıza yetişen bu joker giysilerin hakkını veremeyebiliyoruz. Nasıl mı?

İşte jean kombinlerinde en sık yapılan hatalar ve doğruları:

Yüksek bel jean pantolonları uzun üstlerle kombinlemek

Sokak stilinde en sık yapılan jean kombinleme hatalarından biri de yüksek belli jean pantolonların üzerine basen ve bel bölgesini gizleyen uzun üst giyim ürünleri tercih etmektir. Amacı beli daha ince ve bacak boyunu daha uzun göstermek olan bu tarz kesimli jean pantolonları, daima crop bluzlar ve bel hizasında biten üstlerle tamamlamak gerekir ki bacak boyumuz kısalmasın.

Skinny pantolonların paça boylarını ayakkabı modeline göre ayarlamamak

Skinny kesimli vücudu iyice saran ve toparlayan bir jean pantolonun iyi gösteremeyeceği hiçbir kombin yoktur. Ancak bu cümlenin kocaman bir “ama”sı var. Çünkü eğer seçeceğin skinny model jean pantolonun paça boyu vücuduna göre doğru ayarlanmadıysa ve bootie tarzı bileğe kadar uzanan bir ayakkabı giymeyi düşünüyorsan, garanti sayılan bu şıklık bile bir anda tepe taklak olabilir. Bu yüzden sen sen ol skinny jean’lerinin paça boylarını giyeceğin ayakkabıya göre ayarla.

Oversized jeanlerle salaş kazakları birleştirmek

Son birkaç sezondur trendlerden düşmeyen oversized jeanleri, özellikle bel ve omuz bölgesi bol ve dökümlü duran kazaklarla birleştirmekten kaçınmalısın. Çünkü böyle bir kombin yapmak seni hem olduğundan daha iri hem de orantısız gösterebilir. Bu tarz bir pantolon tercih edeceksen üzerine, bel hattını vurgulayan crop kesim trikolar ya da düz kesimli klasik kazaklar seçmende fayda var.

Bol paça pantolonlarla düz ayakkabılar giymek

60’lı yıllardan beri moda dünyasının en ikonik parçalarından olan bol paça (İspanyol paça) jean pantolonları kombinlerken en çok dikkat etmen gereken husus kuşkusuz ki ayakkabı seçimidir. Hem gece hem de gündüz stilinde harikalar yaratan bu tarz jean kombinleri yaparken, paça boyunu dengeleyemeyen çok düz ayakkabılar giymekten kesinlikle kaçınmalısın. “Peki bu işin doğrusu ne?” diye soranlara ise cevabımız hazır: İspanyol paça jean kombinlerinde yüksek topuklu ayakkabı ve botlar ve kalın tabanlı sneaker’lar tercih etmek her zaman harika görünmenizi sağlar.

Share Post :

More Posts