Colins Blog Colins Blog

Bu yıl kazaklarda öne çıkan trendler neler?

Mümkün olduğunca az ve öz giyinmeye çalıştığımız yaz mevsiminin aksine, soğuk ve yağışlı havanın hüküm sürdüğü kış mevsimi modaseverlere çok daha yaratıcı ve iddialı davranma imkanı tanıyor.

Tahmin edeceğin üzere kış modasının en vazgeçilmez unsurlarının başında günlük sokak stilinin demirbaşı kazak modelleri geliyor. Peki bu sezon nasıl kazaklar giyeceğiz dersin? Cevabı merak ediyorsan kazak alışverişi yapmadan önce bu içeriğimizi mutlaka okumalısın.

Renk bloklu kazaklar

Son birkaç kışa damgasını vuran renk bloklu kazak modelleri, bu kış da moda dünyasındaki hakimiyetini sürdüreceğe benziyor. Daha önce retro sweatshirt’lerde görmeye alışkın olduğumuz dinamik tasarımları, klasik kışlık kazaklara yansıtan bu trend, özellikle günlük jean kombinlerinde harikalar yaratabiliyor. Animal print yani hayvan desenlerinin de kullanıldığı  modelleri, aynı desenli bot veya çizmelerle de kombinleyebilirsin. Ayrıca bu kazakları, düz renkli ve uzun kloş elbiselerin üzerine giyip salaş görünümüne özel bir imza atabilirsin.

Oversize kazaklar

Oversize kazak modelleri hem rahatına düşkünlerin hem de salaş görünmeyi sevenlerin gönüllerini fethetmeye devam ediyor. Bu sene sadece beden kısmında değil aynı zamanda kollarda da ekstra bol kesimlere rastlayabileceğimiz oversize kazakları; taytlarla, skinny jean’lerle ve hatta mini etek & opak külotlu çorap kombinlerinde rahatlıkla kullanabilirsin. Kombinlerine fark yaratan dokunuşlar yapmaktan vazgeçemeyenlerdensen, oversize kazaklarını vintage kemerlerle tamamlayarak çok daha havalı bir kış stili yakalayabilirsin.

Balıkçı yaka kazaklar

Kışlık kazak deyince balıkçı yaka kazaklardan bahsetmemek olmaz. Modası hiçbir zaman geçmeyen kazak modelleri arasında yer alan balıkçı yaka kazaklar, bu sezon da fazlasıyla gündemde olacak. Ancak küçük bir farkla: Bu sezon vitrinleri ve moda dergilerini süsleyecek balıkçı yaka kazaklar, en çok el örgüsü efekti ile öne çıkacak! İri örgülü, saç örgüsü / balıksırtı modelleriyle işlenmiş bu kazaklar vintage bir hava da estirecek. Enerji dolu bir kış için alt giyim seçimlerinde de sınırsız özgürlük tanıyan bu model kazaklardan renk renk edinmeye bakmalısın.

İnce trikolar

“Layer&layer” ismi verilen kat kat giyinme modasını günlük stiline uygulamak istiyorsan basic renkli trikoları kış gardırobuna mutlaka katmalısın. Böylelikle farklı renklerdeki basic trikoları hem gömleklerle hem hırkalarla hem de bomber ceket gibi daha yaratıcı giysilerle kombinleyerek kat kat giyinme trendinin hakkını verebilirsin.

Share Post :

More Posts