Colins Blog Colins Blog

Sosyal İzolasyon Boyunca İzlemeniz Gereken 5 Netflix Dizisi

Koronavirüs nedeniyle bir süredir evlerimizden çıkmıyoruz, haliyle evden çıkamadığımız için de sıkılıyoruz. Biliyoruz sizler de bizim gibi çok sıkılıyorsunuz 🙂 Netflix bu zor zamanlarımızın kurtarıcısı, adeta bir süper kahraman. Aşağıda sıraladığımız 5 dizi ise bizim favorilerimiz, iyi seyirleeeer!

Black Mirror

Dizi, modern toplumun ve bu toplum içindeki bireyin problemlerini, yeni teknolojilerin getirdiklerini ve mevcut dünya düzenindeki siyaset, medya, sanat ilişkilerini yorumlamaktadır. Dizinin yapımcısı Charlie brooker dizi hakkında “her bölüm farklı oyuncu kadrosu, farklı mekan ve hatta farklı gerçeklik algısına sahip; fakat hepsi hem günümüzdeki yaşam tarzımız hem de hoyrat isek 10 dakika içerisinde yaşayabileceğimiz şeyler hakkında” demiştir.

Good Girl

Good Girls, Jenna Bans tarafından oluşturulan bir Amerikan suç komedi-dram televizyon dizisidir. Dizi, paraya ihtiyacı olan üç annenin bir marketi soymasını anlatıyor. 

YOU

Dizi, Amerikan psikolojik gerilim türündedir. New York’ta yaşayan Joe Goldberg (Penn Badgley) isimli bir kitapçının, dükkanına gelen Guinevere Beck’e (Elizabeth Lail) aşık oluşu ve ona takıntılı hale gelişi anlatılıyor.

La Casa De Papel

İspanya yapımı bir suç ve soygun dizisidir. Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler.

The Gift (Atiye)

Atiye, 27 Aralık 2019 tarihinde 8 bölümden oluşan ilk sezonun yayımlandığı, senaryosunu Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal’ın birlikte kaleme aldıkları, fantastik ve aksiyon türündeki Netflix‘in ikinci Türk orijinal internet dizisidir. 

Share Post :

More Posts